انواع غرفه های نمایشگاه

خانهانواع غرفه های نمایشگاه

الف: غرفه ها در نمایشگاه متاراد سه دسته می باشند:

1- غرفه های پیش ساخته

2- غرفه های خودساز

غرفه های پیش ساخته توسط مجری نمایشگاه با استفاده از تجهیزات و سازه های استاندارد نمایشگاهی ساخته و به صورت آماده تحویل موسسات شرکت کننده قرار میگیرد.

حداقل متراژ غرفه های پیش ساخته 12 متر است و محدودیتی برای افزایش متراژ با درنظر گرفتن فضای سالنها وجود ندارد.

غرفه های خودساز غرفه هایی هستند که فقط فضای زمین توسط مجری نمایشگاه در اختیار شرکت کننده قرار میگیرد و شرکت کننده راساً نسبت به طراحی، اجرا و غرفه آرایی براساس طرح خود و با رعایت استانداردها اقدام می نماید.

حداقل متراژ غرفه های خودساز 36 متر است و محدودیتی برای افزایش متراژ با درنظر گرفتن فضای سالنها وجود ندارد.

ب: فضای اختصاص یافته برای غرفه های خودساز به سه دسته تقسیم می شود:

1- غرفه های خودساز استاندارد

2- غرفه های خودساز ویژه

3- غرفه های خودساز اسپانسری

ج: جانمایی غرفه ها:

در غرفه های عادی و پیش ساخته، تعهد مجری صرفاً اختصاص فضای نمایشگاهی براساس اولویتها و محدودیتهای موجود است و تعهدی برای جانمایی براساس نظر و اولویتهای شرکت کننده ندارد. هرچند تا حد امکان سعی میشود که اولویتها و نظرات شرکت کنندگان تامین گردد.

1- در خصوص غرفه های خودساز استاندارد تا حد امکان و قبل از نهایی کردن پلن سالنها، نظر شرکت کننده و اولیتهای ایشان دریافت و با در نظر گرفتن اولویتها و نظرات شرکت کننده فضای نمایشگاهی در اختیار شرکت کننده قرار می گیرد.

2- فضای غرفه های ویژه مختص غرفه هایی هستند که از لحاظ موقعیت قرار گیری در سالن و ابعاد آن دارای ویژگیهای برحسته ای باشند. از آنجا که تقاضا برای این غرفه های زیاد است اولویت تخصیص و جانمایی برای غرفه های ویژه مختص شرکت کنندگانی است که علاوه بر ایجاد جذابیت بصری برای نمایشگاه، دارای سنخیت و هماهنگی بیشتری با موضوع نمایشگاه و گروه کالایی نمایشگاه باشند.

3- غرفه های اسپانسری، فضاهایی نمایشگاهی هستند که دارای بهترین موقعیت جانمایی، بازدید، متراژ و فاصله و دسترسی به درب های اصلی سالنها و سایر موارد مهم دیگر باشند. این فضاها صرفاً در اختیار شرکت کنندگانی قرار میگیرند که اسپانسر نمایشگاه باشند.

لازم به ذکر است که همه خدمات قابل ارائه به متقاضیان غرفه های ویژه و اسپانسری در چارچوب قوانین و مقررات نمایشگاه و همچنین خدمات ویژه ای از سوی مرکز کار ایران ارائه می شود. خدمات ارائه شده ویژه از سوی مرکز کار ایران براساس توافق فی مابین مجری و مشارکت کننده و شامل خدمات غیر نمایشگاهی ( از جمله استفاده از سرویسها و بسته های خدماتی مرکز کار ایران) می باشد.

 

آدرس

دبیرخانه دائمی : خیابان ولیعصر بالاتر از میدان ونک، پلاک 2475، واحد 8
ایمیل: info[at]metarad.org
تلفن تماس:  02188883653

نماد الکترونیکی

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.